Sylvain Laur - Seznamte se se zakladatelem značky COMPRESSPORT

Sylvain Laur - Seznamte se s mužem, který za vším stojí.

Zakladatel Compressportu SYLVAIN LAUR v rozhovoru s několika nečekanými otázkami a přímými odpověďmi. Seznamte se s mužem, který stojí za celým týmem Compressportu.

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Sylvaine, my se moc neznáme. Jediné, co o tobě vím, je, že nejsi spokojený s pouhou prací ve sportovním odvětví. Zdá se, že sám hodně sportuješ?”

SYLVAIN LAUR: „Následoval jsem typickou kariérní cestu triatlonisty a poté závisláka na trailrunningu. Mluvíme o 15 až 25 hodinách sportu týdně, navíc při pracovním zatížení.”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Jak to všechno začalo s Compressportem?”

SYLVAIN LAUR: „Měli jsme laboratoř kosmetiky a dietetiky. V lékárnách jsme prodali řadu dámských kompresních ponožek. Tyto výrobky byly báječné. Jemné. Byli opravdu nejhezčí a nejpohodlnější. Ale to nefungovalo. Když jsem viděl, jak Paula Radcliffe běží ve velkých kompresních ponožkách, docvaklo mi to. Produkty dostupné v té době nebyly příliš praktické. Materiály nebyly uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly vytrvalostním sportům. Zvláště část nohy uzavřená v botě, což znamenalo, že chodidla během závodu začínala být příliš horká... Museli jsme tuto část ponožky odříznout a odtud pochází lýtkové návleky. Vyrobili jsme kolem stovky párů pro sebe a lidi, které jsme znali. Pokaždé, když jsme někomu dali pár, požádal o dalších deset.”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Přiměl vás tento požadavek k uvedení produktu na trh?”

SYLVAIN LAUR: „Ano, takhle jsme začali. Měli jsme stánek na Ironmanovi v Nice. Prodali jsme 380 párů za 48 hodin. Už cestou zpět v autě jsem si to vše zapsal. Od té doby sledujeme ten seznam, který jsme napsali v Nice, je to 10 let ... Tak začalo dobrodružství. Pokračovali jsme v práci stejným způsobem. Sdílet. To je obecná myšlenka. Řekli jsme si, že značka může spojit tyto vášně, sporty a cestování.”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Předpokladem při pohovorech s podnikateli se často pokládá otázka „hodnot “ značky. Jaké jsou hodnoty Compressportu? Ale pamatujte, Sylvaine, nechci marketingový blábol (smích)!”

SYLVAIN LAUR: „Naše hodnoty? Není to něco, o čem bychom opravdu přemýšleli, odpověď, kterou dám je „jít dál“. Nejdůležitější hodnotou Compressportu je jít dál. Jít dále sami, o 360 stupňů dále... Mnohem dále. Nedělám si legraci (usmívá se). Compressport má zájem o každého, kdo chce jít dál. Samozřejmě vše začíná u sportovců, jejich potřeb a cílů. Naším úkolem je zjistit, jak můžeme vytvořit produkt, který vám pomůže jít dál s využitím naší technologie. Žádám týmy, aby šly dále, pokud jde o vědecký výzkum a design produktů (bez omezení); výrobci, aby dosáhli skvělých technických výkonů (tričko o hmotnosti 25 g, s ventilačními otvory, držením těla a vše bez švů); a designéři, aby byli otevřeni všem trendům, nevylučovat žádný styl a využívat nejnovější technické možnosti k vývoji produktů bez oslabení jejich výkonu. Ať už jste sportovním nadšencem nebo jen obyčejným klukem, který trénuje jako blázen, aby dosáhl svého osobního cíle ... Milujeme lidi, kteří chtějí jít dál, to nás ohromuje.”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Jsou to ty hodnoty, které řídí design produktů Compressport?”

SYLVAIN LAUR: „Vždy navrhujeme výrobky podle skutečného života. „Skutečný příběh = skutečný produkt.“ Vezměte si například ponožku, která je jedním z našich nejlepších bestsellerů (ponožky ProRacing). Museli jsme s tím něco udělat, protože triatlonové ponožky v té době byly jako velké ochranné polštáře, které nasávaly vodu. Chtěli jsme triatlonistům nabídnout ochranu, která nevytváří teplo a ani se nenasákne vodou.”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Jaké metody používáte, když tvoříte nový produkt?”

SYLVAIN LAUR: „Mám úžasný tým pro výzkum a vývoj. To, co nás nejvíce inspiruje, jak jsem již dříve řekl, je použít jako základ skutečný život. Co můžeme přidat k něčemu, co již existuje? Je to pohodlnější produkt? Funguje to lépe? Je ergonomičtější? Rádi vyvíjíme produkty s externími zúčastněnými stranami. Jako třeba u Sébastiena Chaigneaua. Všiml jsem si jeho batohu, který si sám vyrobil. S tímto batohem dokončil spoustu závodů a vždy se umístil v TOP 3 (UTMB, Hard Rock). Pro mě to byl důkaz, že ten batoh byl očividně inteligentní. Chtěl jsem do něj přidat naše odborné znalosti a technologie. Výsledek? Jeho starý vak vážil 187 g, zatímco nový vážil pouhých 67 g se stejnou kapacitou ... 67 g na dokončení UTMB a Hard Rock je neuvěřitelné.

Například nová řada bund Hurricane. Hráli jsme si jako šílení, abychom dostali perfektní bundu. Začlenili jsme principy aerodynamiky. Sestavili jsme to ve formě svetru. Jsem klaustrofobní (v pravém slova smyslu) a to má dopad na celý tvůrčí proces. Jsem velmi kritický a rád dělám věci jinak. Vždy týmu říkám: „Pokud vezmete náš produkt, odeberete naše logo a nasaďte jiné. Funguje to stále?“ Pokud odpovíte ano, začneme pracovat znovu od začátku!”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Vyvíjíte metody a poté je zdokonalíte v mimořádné laboratoři. Pověz nám o tom!”

SYLVAIN LAUR: „Všechno je na slavném týmu Arnauda (Ménétrier) „Body Science “na univerzitě v Besançonu. Líbí se mi, co tam postavil. Jeho tým tvoří výhradně vědci, kteří mají zkušenosti ve vrcholovém sportu, a to jim dává skutečný pohled do potřeb sportovců. Pomáhá jim pochopit, co těla trailového běžce, triatlonisty nebo cyklisty potřebují. Když je prototyp hotový a jsme s ním naprosto spokojeni, vyhodnotíme ho. To znamená, že na začátku vědecky ověříme, čeho jsme se snažili dosáhnout. Pokud se jedná o kompresní oblečení pro cyklisty na Tour de France, změříme žilní návrat, okysličení a také vyhodnotíme, jak pohodlně se nosí. Mechanismem pro hodnocení komfortu je Blind Test. Například jsme skryli dva páry našich ponožek ProRacing mezi 17 párů ponožek různých značek. Zeptali jsme se 33 subjektů, které neměly možnost vědět, které to jsou, aby nám řekly, co si myslí o sevření a jak se cítí, čistě objektivně. Potom svěřenci začali chodit na běžícím pásu. Máme obrovský běžecký pás, kde můžete připojit čtyři běžce nebo čtyři cyklisty současně a zjistit o nich vše. Zeptali jsme se jich, co se jim líbí a co ne. To nám pomáhá potvrdit to, co jsme si mysleli, nebo opustit určité aspekty. Produkt, který z toho nakonec vzejde, pak neobsahuje žádné zbytečné funkce ... Každý týden provádíme fyziologické testy a slepé testy. Komprese je komplikovaná technologie, která byla původně vyvinuta v medicíně pro lidi se sedavým životním stylem. Byly doby, kdy jsme neměli takovou úroveň pohodlí, jakou máme nyní.”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Předvádět se, no ... to je zajímavý výraz! (smích)”

SYLVAIN LAUR: „Myšlenka na to, jak vyniknout, je pro mě důležitá, ano.“ Nikdy jsem se moc neučil. Moji učitelé mi vždycky říkali: „Nepředváděj se.“ Muselo to být? Ano, ty musíš opravdu udělat vše pro to, aby si se „předvedl“. Stokrát jsem byl požádán, abych vyrobil jednoduchou košili, punčocháče nebo šortky s pěkným logem a lidé řekli: „Prodali bychom jich spoustu“. POTŘEBUJEME prodat spoustu produktů. Ale nechci prodávat věci, které jsou snadnou možností. Nikdy jsem si nevybral snadnou možnost. „Předvádění se“ je jediný způsob, jak můžete být egocentrický.”

ČASOPIS PLAYFORMANCE: „Zdá se, že jsi plný energie, Sylvaine. Nemůže být vždy snadné udržet s tebou krok?”

SYLVAIN LAUR: „Ve skutečnosti se mi pracuje velmi snadno! (smích). Ale vždy tomu dám všechno, co mám. Tým kolem mě zná a chápe to. Vidím, že chápou, jak pracuji. Tato práce je především vášní a vášniví lidé nejsou nikdy nejjednodušší (smích)!”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Na závěr, Sylvain Laur, odkud to všechno pochází? Řekni mi něco o svém životě, abys našim čtenářům pomohl pochopit, kdo jsi.”

SYLVAIN LAUR: „Ach ne, to by bylo egoistické!”

PLAYFORMANCE MAGAZINE: „Ne, ale vážně, slíbil jsi, že nám řekneš něco o sobě?”

SYLVAIN LAUR: „Mohu vám říci, že moje dětství bylo o dobrodružství. Narodil jsem se v roce 1967 a byl jsem obklopen literárním a uměleckým světem. Moje máma byla ilustrátorka a táta učitel. Každý pátek jsme se všichni nacpali do Renaultu 4L! 52 týdnů v roce jsme jezdili na víkend do hor. Do horské chaty v Mercantouru. Na Štědrý večer, v roce, kdy mi bylo pět, jsem se vydal na čtyřhodinovou túru. Myšlenka „technologie“ neexistovala. Moje matka nám kupovala bundy pro dospělé v Au Vieux Campeur a pak je upravovala. Tuto vynalézavost úzce spojenou s láskou k dobrodružství mám v krvi. Poté jsem strávil dospívání na koni. Spaní pod hvězdami. Příroda. Chlad, déšť. Byl to nápad, dobrodružství, který ve mně vyvolal touhu vytvářet funkční produkty. Chcete vědět, kdo jsem byl, když jsem byl dítě? Snil jsem o tom, že se stanu spisovatelem, abych si mohl vydělat na živobytí, ať už se ocitnu kdekoliv na světě.”

 

Přečtěte si náš blog
Zimní čištění skladů

Před příchodem jarní kolekce čistíme sklady - slevy až 50 %!   Týká se to převážně zimních produktů které jistě ještě v nejbližších dnech můžete využít. Samozřejmě se ale můžete již začít v...

Naši hřejiví pomocníci proti dešti, sněhu i mrazu!

❄️ S příchodem zimy neklesá jen teplota, ale i motivace vyrazit sportovat ven. Se zimním vybavením od COMPRESSPORT vás už ale nic nebude držet doma! 🏃🏃‍ Naše nejnovější kolekce je pečlivě navržena t...

Recenze trailových bot NORDARUN!

Na webu Světa běhu vyšla koncem minulého týdne recenze na běžecké trailové boty od společnosti NORDARUN. 🧐 Jak je hodnotí tester Josef Smetana si můžete přečíst na tomto odkazu:

Nová kolekce FLASH!

Chcete být vidět v deštivém podzimním šeru? Ráno, večer i v noci? 🌧🌙🌧   Už se při běhaní nemusíte bát. V nové kolekci FLASH vás totiž nikdo nepřehlédne! ⚡️⚡️⚡️   Kolekce F...

Rukavice 3D Thermo Gloves!

⚠️ Nejočekávanější zimní novinka je konečně tady! Běžecké rukavice vám loni v zimní kolekci hodně chyběly, proto jsme rádi, že letos jsou součástí nové kolekce! 3D Thermo Gloves jsou ultralehké rukavi...

Představujeme novou kolekci podzim/zima 2023!

🍁❄️ Představujeme novou kolekci podzim/zima 2023!   Prozatím jsou skladem podzimní věci, jako jsou například nové větruodolné bundy a vesty, turistické ponožky, nová FLASH edice, abyste...

Zobrazit další články
Novinky
Trail Racing Overshort M
Novinka
S
M
L
XL
Skladem v určitých velikostech
1 900 Kč
On/Off SS Tshirt M
Novinka
S
M
L
XL
Předběžná dostupnost: březen 2024
1 680 Kč
Trail Racing Short W
Novinka
XS
S
M
L
Předběžná dostupnost: březen 2024
1 900 Kč
Trail Racing 2-in-1 Short M
Novinka
S
M
L
XL
Předběžná dostupnost: březen 2024
2 550 Kč
Performance SS Tshirt W - Black Edition 2023
Novinka
M
Skladem 2 ks
1 690 Kč
3D Thermo Seamless Hoodie Zip (bez obalu)
-20 %
sleva
M
Skladem 1 ks
2 320 Kč
Hurricane Windproof Jacket Flash W (bez obalu)
-20 %
sleva
S
Skladem 1 ks
2 520 Kč
Hurricane Windproof Jacket v2 W (bez obalu)
-20 %
sleva
S
Skladem 1 ks
2 392 Kč
Seamless Zip Sweatshirt v2
Novinka
L
Skladem 2 ks
2 400 Kč
Hurricane Windproof Jacket Flash W
-15 %
sleva
S
M
Skladem 3 ks
2 678 Kč
Hurricane Windproof Jacket Flash M
-15 %
sleva
S
M
L
Skladem > 3 ks
2 678 Kč
Hurricane Windproof Vest v2 W
Novinka
XS
S
M
L
Skladem v určitých velikostech
2 500 Kč
Hurricane Windproof Vest v2 M
Novinka
S
M
L
XL
Skladem v určitých velikostech
2 500 Kč
Hurricane Windproof Jacket v2 W
Novinka
S
M
Skladem 2 ks
2 990 Kč
Hurricane Windproof Jacket v2 M
Novinka
S
M
L
XL
Skladem v určitých velikostech
2 990 Kč
Hurricane Windproof Seamless Pants
Novinka
L
Skladem 3 ks
2 500 Kč
R2 Aero
T1
T2
T3
T4
Skladem v určitých velikostech
1 590 Kč
On/Off Tights M (bez obalu)
-20 %
sleva
M
Skladem 1 ks
1 592 Kč
On/Off Tights W (bez obalu)
-20 %
sleva
S
Skladem 1 ks
1 592 Kč
Trail Postural SS Top W (bez obalu)
-20 %
sleva
S
Skladem 1 ks
2 000 Kč
On/Off Tights W
-20 %
sleva
XS
M
L
Skladem > 3 ks
1 592 Kč
On/Off Tights M
-20 %
sleva
S
M
L
XL
Skladem > 3 ks
1 592 Kč
On/Off Base Layer LS Top W
XS
S
M
L
Skladem > 3 ks
1 990 Kč
On/Off Base Layer LS Top M
S
M
L
Skladem > 3 ks
1 990 Kč